lek. dent. Dagmara Karczewska

Lek.dent. Dagmara Karczewska – Purzycka w 1999 r. ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku na Wydziale Lekarskim Oddział Stomatologii.

Od 2004 r. pracuje w Smile Clinic należącej do wybitnego specjalisty Krzysztofa Chmielewskiego, gdzie zajmuje się protetyką, implantoprotetyką, endodoncją oraz stomatologią zachowawczą.

Ukończyła wiele prestiżowych kursów oraz szkoleń zarówno w kraju jak i za granicą, m . in.: Vienna School of Interdisciplinary Dentistry Curriculum 2016, „Gnathology and Occlusion in Interdycyplinary Dentistry”, The Dawson Academy Core Curriculum - Comprehensive Examination & Records Lecture and Hands On ,Perioprotetyczny Interfejs, biomechanika: podstawy uzupełnień mocowanych kohezyjnie i adhezyjnie; dr John Kois, Funkcjonalna okluzja od stawu skroniowo-żuchwowego do projektowania uśmiechu, The Dawson Academy Polska.

Ponadto ma na koncie uczestnictwo w innych kursach i kongresach dotyczących rehabilitacji protetycznej, okluzji i endodoncji.

Estetyka w stomatologii to jej pasja. Na co dzień realizuje zarówno rozległe prace implanto protetyczne, jak i minimalnie inwazyjne odbudowy kompozytowe. Wiedza wyniesiona ze szkoleń w Polsce i za granicą , wraz z codzienną praktyką, zbudowały u doktor Karczewskiej-Purzyckiej kompetencje w planowaniu leczenia i jego realizacji. Planowanie leczenia uważa za najważniejszy etap rehabilitacji i największe wyzwanie. Wyznaje zasadę, iż połączenie harmonijnej estetyki i funkcji, to cel prowadzonego leczenia.

Wykładowca na V edycji konferencji Art of Composite 2018