Codzienna stomatologia w odcinku bocznym -funkcjonalna i estetyczna.
Planowanie i wymiana starych wypełnień za pomocą odbudów bezpośrednich, półpośrenich i pośrednich

Kurs praktyczny

Prowadząca: Joanna Chodorowska

Miejsce: sala W&H, ul. Tukana 3 B, 02-843 Warszawa

Termin kursu: 21 października 2018 r.

Godziny: 09:00 - 18:00

Koszt uczestnictwa: 1490 zł

Lek. Dent. Joanna Chodorowska

Joanna Chodorowska - absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (ukończony w 2006 roku).  Specjalizuje się w stomatologii zachowawczej z naciskiem na minimalną inwazyjność, jak i protetyce addycyjnej. Ma wieloletnie praktyczne doświadczenie zdobywane w czołowych warszawskich klinikach stomatologicznych. Obecnie prowadzi prywatną praktykę, gdzie jako pierwsza w Polsce rozpoczęła leczenie pacjentów z zaburzeniami okluzyjno - posturalnymi wg podejścia EFP, którego twórcą jest prof. Camillo D’Arcanego. Uczestniczka wielu szkoleń i kongresów krajowych jaki i międzynarodowych.

Plan spotkania:

09:00 - 11:00 Część teoretyczna
11:00 - 11:15 Przerwa kawowa
11:15 - 13:15 Część teoretyczna
13:15 - 13:45 Lunch
13:45 - 15:45 Część praktyczna
15:45 - 16:00 Przerwa kawowa
16:00 - 18:00 Część praktyczna
18:00 dyskusja i rozdanie certyfikatów

Praktyka stomatologiczna to nie tylko wymagające odbudowy estetyczne, licówki czy korony.
Codziennością wielu dentystów jest tradycyjne leczenie próchnicy, a także wymiana starych, nieszczelnych i częściowo startych wypełnień.
Czy jednak wymiana takich wypełnień bez szerszego planu, a jedynie wypełnienie za wypełnienie nie powoduje efektu błędnego koła w postaci dalszych koniecznych korekt nowych wypełnień? dostosowywania ich wysokości do tych starych, itd.?
W czasie mojego kursu przedstawione zostanie szczegółowe planowanie kompleksowego leczenia zachowawczego "krok po kroku", a także wskazania do bardziej zaawansowanych planów leczeń i rehabilitacji estetyczno-funkcjonalno-posturalnej.

Plan szkolenia:
Część teoretyczna z elementami "hands on"
Kompleksowe badanie Pacjenta -  badanie wewnątrzustne i zewnątrzustne, wstęp do badania EFP m.in. badanie mięśni żucia, mięśni posturalnych i związanych z tmj, zaburzeń w obrębie tmj

1. Badanie na Pacjencie wewnątrz i zewnątrzustne
2. Wskazania i różnicowanie wskazań do leczenia zachowawczego, kompleksowej rehabilitacji estetyczno-funkcjonalno-posturalnej
3. Planowanie etapów leczenia zachowawczo-odtwórczego (rozplanowanie wizyt), elementy współpracy z laboratorium
4. Instrumentarium „must have"

Część druga "hands on"

1.Planowanie czasu / praca na modelach 3D
2. Postępowanie kliniczne (preparacja - odbudowy bezpośrednie - półpośrednie - pośrednie)
3.Praca na modelach, wykonanie odbudowy zębów bocznych w 1 ćwiartce metodą półpośrednią i bezpośrednią
- technika,
- dobór materiału,
- odbudowa,
- cementowanie,
- polerowanie,
- kontrola zgryzowa

Podsumowanie i dyskusja

Za uczestnictwo przysługują punkty edukacyjne oraz certyfikat.

Zgłoszenia należy dokonywać:
-drogą telefoniczną: 517 322 233
-mailową: edu@micerdent.pl
-poprzez formularz: KLIKNIJ TUTAJ, w treści formularza należy wpisać :  "Codzienna stomatologia w odcinku bocznym". Imię i nazwisko.

Po potwierdzeniu dostępności miejsca prosimy o dokonanie wpłaty z podaniem imienia i nazwiska uczestnika

Numer konta:

Micerdent Materiały Stomatologiczne